Kakla-apkakles zonas masāžas tehnika un kāda ir tās izmantošana
Cik bieži jūs sēžat pie sava datora, braucat ar automašīnu vai skatāties tālrunī? Apmēram 9 stundas dienā cilvēks tur galvu saliektā stāvoklī, un visu šo laiku mugurkaula kakla daļa paliek nekustīga. Tā rezultātā jūs jūtat smagumu, spriedzi un diskomfortu kakla-apkakles zonā. Tas viss var izraisīt ne tikai sāļu nogulsnēšanos, šķības stājas parādīšanos, galvassāpes un roku un plecu nejutīgumu, bet pat pie išēmiska insulta, jo asinsvadu trombozes dēļ barības vielas neiekļūs smadzenēs.
Lai izvairītos no šīm nepatīkamajām sekām, jums regulāri jāveic masāža kakla un kakla zonā. Lai panāktu lielāku efektivitāti, jūs varat arī pievienot plecu un galvas masāžu.
Kakla apkakles zonas masāžas priekšrocības
Kakla mugurkaula un plecu zonas masāža palīdz atslābināt kakla muskuļus un mazināt spriedzi. Tas ievērojami uzlabo nervu un asinsrites sistēmu darbību, paātrina limfas aizplūšanu, tādējādi samazinot slimību risku.
Kakla masāža dod jums viegluma sajūtu, atbrīvojot muskuļu spazmu, ko izraisa stīvums un pārspriegums. Šī procedūra ir nepieciešama visiem, kas daudz sēž un vada mazkustīgu dzīvesveidu. Pat ja jūs pagaidām nejūtat sāpes, bet jūtat, ka tā dēvētais "bizona kupris" (vai "atraitnes kupris") sāk augt septītā skriemeļa rajonā, tad labāk ir pierakstīties profilaktiskai procedūrai. Relaksējoša kakla masāža palīdzēs atbrīvoties no sāls nogulsnēm un noņemt mugurkaulā uzkrātos taukus, lai nodrošinātu smadzeņu piesātinājumu ar pietiekamu skābekļa daudzumu.
Arī mugurkaula kakla daļas masāža palīdzēs jums atbrīvoties no tūskas uz sejas, jo līdz ar limfas aizplūšanu izzudīs arī liekais šķidrums, kā dēļ seja uzreiz kļūs svaiga un iegūs skaistu formu.
Kakla masāža būs noderīga cīņā pret galvassāpēm, ja tās izraisa kakla osteohondroze. Lasiet vairāk par masāžu osteohondroze gadījumā šeit.
Kakla un apkakles zonas masāžas tehnika
Daudzi domā, kā pareizi masēt kaklu un apkakles zonu. Vissvarīgākais, to darot, ir intensitāte. Pirmkārt, nepieciešamā plecu un kakla zona tiek sasildīta ar glāstošām kustībām, lai izraisītu asiņu pieplūdumu. Tad jau ar lielāku intensitāti speciālists pieliek glāstīšanas un mīcīšanas masāžas kustības, kā arī berzē audus, kas tālāk noved pie muskuļu relaksācijas un stājas korekcijas. Procedūras laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta trapecveida muskuļiem un septītā skriemeļa laukumam, kā arī tām vietām, kur muskuļu spazmas ir visvairāk pamanāmas.
Pēc tam tiek izmantotas vibrācijas un spiediena punktu kustības, lai dziļi ietekmētu muskuļus un asinsvadus, uzlabojot limfas kustību.
Visbeidzot, masieris izmanto nomierinošas kustības, kas pilnīgi atslābina muskuļus un sniedz patīkamu sajūtu.
Cik ilgi notiek kakla-apkakles zonas masāža un cik bieži tas jādara?
Kakla-apkakles masāžas ilgums ilgst apmēram 20-30 minūtes. Ja jūs iekļaujat arī galvas un roku masāžu, tad procedūra palielināsies līdz stundai.
Lai sasniegtu labus rezultātus, procedūra ir jāveic 10-12 seansu kompleksā. Attiecībā uz apmeklējumu biežumu būs pietiekami 2-3 seansi nedēļā.
Kas ietilpst masāžā?
Masējot kakla-apkakles zonu, speciālists pieskaras tādām vietām kā pleci, kakls, trapecveida muskuļi, rokas, kā arī veic galvas masāžu. Šī pilnīgā pieeja ļauj labāk atpūsties ķermenim un sniedz jums komforta un viegluma sajūtu.
Kontrindikācijas
• akūts insults;
• augsts asinsspiediens;
• infekcijas slimības;
• dermatoloģiskas slimības;
• onkoloģija.
Reģistrējieties masāžai Rīgā salonā GURU DAS SPA® ! Cenas masāžai ir sadaļā “Pakalpojumi un cenas”.