phone
day
day
×

Masāža pēc treniņiem — nepieciešamība vai iegriba?

Pēc treniņa sporta zālē, neatkarīgi no tā, vai esat profesionāls sportists vai iesācējs, muskuļi saņem lielu slodzi. Tajos sāk uzkrāties vielmaiņas produkti, veidojas mikroplaisas, kā arī pienskābe, kas izraisa muskuļu sāpes. Premium klases sporta zālēs ir savs masāžas salons. Un tas ir pilnībā pamatoti, jo masāžas labvēlīgās īpašības ir vienkārši pārsteidzošas.

Kāds labums ir masāžai pēc treniņa?

Pilna ķermeņa masāža pēc treniņa (gan spēka, gan kardio) uzlabo šūnu reģenerāciju, asinsriti un veicina aktīvu limfas kustību, kas veicina kaitīgo vielu izvadīšanu no organisma.

Masāža arī:
• pilnībā atslābina muskuļus
• izvada pienskābi no audiem
• samazina muskuļu sāpes pēc treniņa
• mazina nogurumu un stresu
• piesātina muskuļu audus ar skābekli
• palielina muskuļu tonusu un izturību
• izvada liekos komponentus no ķermeņa
• tai ir profilaktiska iedarbība pret saaugumiem un fibrozi

массаж после тренировки
Sporta masāža: tās veidi

Sporta masāžai ir vairāki veidi. Vispopulārākie no tiem  spēka masāža (saukta arī par power masāžu) un dziļo audu masāža (deep tissue masāža).


Spēka masāža
Šis masāžas veids ir paredzēts rūpīgai un dziļai muskuļu un zemādas tauku apstrādei. Spēka masāža ir ieteicama pēc ievērojamas fiziskas slodzes, lai mazinātu muskuļu sāpes. Pretēji nosaukumam, spēka masāža ir gandrīz nesāpīga.


Dziļo audu masāža
Dziļo audu masāža palīdz novērst cīpslu, fasciju, saišu un citu saistaudu deformācijas. Tai ir vienmērīga un nesāpīga iedarbība, lai novērstu pārslodzi un mazinātu sāpes.
Ieteikumi

Pēc intensīvas fiziskas slodzes muskuļi kļūst neaizsargāti un elastīgi. Tāpēc ir ļoti svarīgi “noķert” brīdi, kad masāžas iedarbība palīdzēs tos ātri un kvalitatīvi atjaunot.

Sporta masāžu ieteicams veikt 2-3 stundu laikā pēc fiziskās aktivitātes pabeigšanas brīža. Bet pārtraukumam pirms nākamā treniņa vajadzētu būt vismaz 12 stundām, lai muskuļiem būtu laiks atgūt tonusu. Masāža nav ieteicama gadījumos, kad treniņa laikā esat kaut ko savainojis vai salauzis.

Reģistrējieties sporta masāžai Rīgā salonā GURU DAS SPA® un vienmēr atrodieties Olimpa virsotnē! Vairāk par masāžu var uzzināt šeit. Cenas masāžai ir sadaļā “Pakalpojumi un cenas”.

whatsapp

mēs sazināsimies ar jums tuvākajā laikā

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu optimālu lietošanas pieredzi un tīmekļa vietnes funkcionalitāti. Nospiežot pogu "Es piekrītu", jūs paziņojat, ka piekrītat izmantot sīkdatnes saskaņā ar mūsu Cookie politiku

×