(+371) 24 11 24 20
×
day
day

Masāža starpskriemeļu diska trūces gadījumā: vai to drīkst darīt?

Trūce jeb starpskriemeļu diska trūce ir diezgan izplatīta slimība, kas var izpausties gan agrīnā, gan nobriedušā vecumā. Tas notiek starpskriemeļu diska kodola pārvietošanas rezultātā, kas augsta spiediena dēļ saplēš apkārtējo membrānu un izdziest. Lai labotu šo situāciju, ir divas ārstēšanas metodes: ķirurģiska (operācija) vai manuāla (masāža trūcei).

Vai drīkst masēt mugurkaula trūci

массаж при грыжеJa jums ir starpskriemeļu diska trūce, tad jums nav jāiet zem ķirurģiskā naža. Terapeitiskā masāža arī palīdzēs labot situāciju, taču tikai brīdī, kad slimības stadija pāriet no “akūtas” uz “atjaunojošu”. Ķermeņa rehabilitācija ar masāžas palīdzību ir viegla un nesāpīga, taču sākumā var just nelielu diskomfortu. Jāatzīmē, ka trūce var izpausties jebkur — gan kakla, gan jostas daļā. Tāpēc masāža ir praktiski vienīgā drošā alternatīva tradicionālajai trūces ārstēšanai.

Masāžas priekšrocības mugurkaula trūce gadījumā

Masāža palīdz ievērojami mazināt sāpes, mazināt spriedzi un atslābināt muguras muskuļus. Turklāt tam ir arī šāda pozitīva ietekme:

  •  atjauno mugurkaula kustīgumu un muguras lokanību;
  • uzlabo asinsriti un muskuļu tonusu;
  • samazina spiedienu uz starpskriemeļu diskiem;
  • novērš spazmas un stīvumu.

Pēc masāžas cilvēka endorfīna līmenis paaugstinās, kas savukārt uzlabo garastāvokli un paātrinā atveseļošanos. Galu galā ķermenim ir svarīga ne tikai fiziskā, bet arī emocionālā sastāvdaļa.

Mugurkaula trūces masāžas tehnika

Masējot trūci, speciālists strādā nevis ar pašu trūci, bet gan ar zonu ap to, kas palīdz atslābināt blakus esošos starpskriemeļu diskus. Procedūras laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta ekstremitātēm, jo trūce ietekmē viņu mobilitāti. Neuztraucieties par sāpes sajutu seansa laikā. Trūces masāžai tiek izmantotas tikai saudzīgas metodes: glāstīšana, berzēšana, viegls spiediens un mīcīšana.

Visas masāžas kustības tiek veiktas no apakšas uz augšu gar limfas plūsmu, īpašu uzmanību pievēršot zonām sāpīgās vietas tuvumā.

Jūs varat pamanīt efektu tūlīt pēc pirmā seansa, bet, lai veiktu pilnīgu ārstēšanu, jums ir jāveic procedūru komplekss.

Masāžu mugurkaula jostas daļas trūcei ieteicams veikt tikai pēc ārsta nozīmēšanas un tehnikas saskaņošanas, lai nepasliktinātu situāciju.

Kontrindikācijas masāžai ar skriemeļu trūci:

Neskatoties uz to, ka šai procedūrai ir pozitīva ietekme uz starpskriemeļu diska trūces atjaunošanos, ir arī kontrindikācijas tās pielietošanai.

Masāža nav ieteicama, ja jums ir:

  • stipras sāpes, kuras var novērst tikai ar medikamentiem;
  • akūta sirds mazspēja;
  • ādas un infekcijas slimības;
  • hipertermija;
  • ļaundabīgi audzēji.

Reģistrējieties masāžai Rīgā salonā GURU DAS SPA® ! Cenas masāžai ir sadaļā “Pakalpojumi un cenas”.

whatsapp

mēs sazināsimies ar jums tuvākajā laikā