Masāžas rašanās un attīstības vēsture
Kopš seniem laikiem masāža tiek uzskatīta par visefektīvāko procedūru, kas pozitīvi ietekmē cilvēka ķermeni. Par masāžas labvēlīgajām īpašībām ir sacerētas leģendas, un mūsdienu realitātē par tām veic lielu zinātnisko darbu un daudz pētījumu. Kā parādījās masāžas procedūra un kurš to atklāja?
Masāžas vēsture
Pirmās rakstiskās liecības par masāžu datētas ar 9. gs. p.m.ē. un tās nonāca pie mums no austrumiem.
Senajā ķīniešu manuskriptā "Nei Ching" ir vesela sadaļa par slimībām, kuras ārstēja ne tikai ar zālēm, bet arī ar masāžu.
Pēc kāda laika masāžas tehnika pamazām sāka migrēt no Senās Ķīnas uz Koreju, Japānu un Indoķīnu. Haņu dinastijas laikā muguras un visa ķermeņa masāža izplatījās Tuvajos Austrumos, Pamirā un Vidusāzijā.
Terapeitiskā masāža attīstījās arī Indijā. Senās Ājurvēdas svētajās grāmatās (1800 gadi pirms mūsu ēras) aprakstītas masāžas metodes, kuras tika izmantotas dažu slimību ārstēšanai. Masāža tika veikta berzējot un maigi stiepjot visu ķermeni – sākot ar galvu un beidzot ar pēdām. Lai panāktu maksimālu efektu, indieši apvienoja masāžu ar tvaika pirti.
Interesants fakts: Indijā un Ķīnā masāžu varēja veikt tikai garīdznieki. Šajās valstīs pastāvēja pat specializētas skolas, kurās viņi apguva masāžas metodes un paņēmienus.
Līdztekus Senajai Ķīnai un Indijai masāžas attīstībā milzīgu ieguldījumu deva arī Senā Ēģipte, Grieķija un Roma. Masāža ir pieminēta Homēra dzejā, kā arī Hipokrāta un Asklepiāda darbos.
Masāža viduslaikos
Viduslaikos masāža praktiski netika izmantota medicīniskiem nolūkiem. Interese par to strauji mazinājās, bet, pateicoties pētījumiem anatomijā XIV-XV gadsimtā, masāža atkal ieguva popularitāti un tika izmantota medicīniskiem nolūkiem.
Kristietības rašanās laikā masāža tika nepamatoti izskausta, jo to uzskatīja par pagānisma paliekām. Pirmais cilvēks, kurš nopietni pētīja masāžu un tās iedarbību uz ķermeni, bija zviedru ārsts Pēters Heinrihs Lings, kurš dzimis 1776. gadā.
Pateicoties viņa rūpīgajam darbam un desmitiem zinātnisko pētījumu, Pēters Heinrihs Stokholmā atvēra Karalisko Centrālo vingrošanas institūtu, kas joprojām pastāv mūsdienās.
Masāža mūsdienās
adsimtiem vēlāk cilvēce ir atklājusi daudzus masāžas veidus. Tagad tos galvenokārt iedala divās kategorijās: manuālā masāža un aparātūras masāža. Katrai no tām ir dažādi veidi. Pašlaik plaši populāri ir šādi masāžas veidi:
• pretcelulīta masāža
• taizemes masāža
• strukturāla sejas masāža
• masāža grūtniecēm
• limfodrenāžas masāža
un daudzi citi.
Daudzi zinātnieki veic pētījumus masāžas jomā un pēta tās ietekmi uz cilvēka ķermeni.
Mūsdienās jūs varat apmeklēt masāžas seansu klīnikās, salonos, kā arī privātā masāžas telpā. Vissvarīgākais ir izlemt, kādu rezultātu vēlaties sasniegt, un izvēlēties labu masāžas speciālistu. Starp citu, par to varat izlasīt šeit.
Rūpējieties par savu veselību un nāciet uz masāžu Rīgā masāžas salonā GURU DAS SPA®!