(+371) 24 11 24 20
×
day
day

Sporta masāža un tās priekšrocības

Aktīvs dzīvesveids nav viegls uzdevums, īpaši, ja runa ir par muskuļu atjaunošanos pēc kārtējā smaga treniņa. Daudzi sportisti apmeklē sporta masāžu, kas īsā laikā var tonizēt muskuļus. Bet turklāt šādai relaksējošai masāžai ir arī vairākas citas priekšrocības, par kurām mēs runāsim tālāk.

Kas ir sporta masāža

sporta masāžaSporta masāža ir īpaša masāžas tehnika, kas samazina muskuļu traumas, palīdz ātri atjaunoties pēc treniņa, kā arī uzlabo sportista funkcionālās iespējas.

Kopumā tiek klasificēti 3 sporta masāžas veidi: iepriekšējā, treniņu un atjaunojošā.

Pirms treniņa vai sporta sacensībām tiek veikta iepriekšēja sporta masāža. Parasti ta tiek veikta profesionāliem sportistiem, lai palīdzētu viņiem pirms treniņa iesildīt muskuļus un palielināt ķermeņa fizisko potenciālu. Šī masāža palīdz paaugstināt muskuļu tonusu, atbrīvoties no “sākuma drudža”, kā arī sagatavot ķermeni nopietnai slodzei.
Masāžas tehnika un seansa ilgums tiek izvēlēti individuāli atkarībā no gaidāmās slodzes muskuļiem.

Treniņu sporta masāža tiek veikta tieši treniņa laikā un ir tās neatņemama sastāvdaļa. Tas uzlabo neiromuskulārās sistēmas darbību, palielina sportista sniegumu un īsā laikā palīdz atjaunot enerģiju.

Atjaunojošā masāža tiek izmantota pēc smaga fiziska un garīga stresa, un tā palīdz mazināt ķermeņa nogurumu. Šāda sporta masāža spēj ātri stabilizēt muskuļu aparāta darbību un izvairīties no sāpēm (krepaturas).

Sporta masāžas tehnika

Sporta masāžas īpatnība ir tās intensitāte un ietekmēšanas veids. Šī masāža ne tikai sagatavo un tonizē muskuļus, bet arī palīdz atjaunoties pēc sporta traumām: sasitumiem, mežģījumiem, sastiepumiem utt.

sporta masāžaSporta masāžas tehnika ir atkarīga no tā, ar kuru sportu jūs nodarbojies, un no treniņa intensitātes (iesācējs, amatieris vai profesionāls). Pati masāža tiek veikta ar lielu intensitāti visām muskuļu grupām, īpašu uzsvaru liekot uz tām ķermeņa daļām, kur plānota maksimālā slodze. Skrējējiem būs vēlama kāju sporta masāža, peldētājiem — roku un muguras masāža. Visas masiera kustības tiek veiktas limfas plūsmas virzienā, un tām nevajadzētu būt sāpīgām vai nepatīkamām.

Atcerieties, ka atjaunojošā masāža jāveic ne vēlāk kā 2-3 stundas pēc treniņa, jo ir svarīgi “noķert” brīdi, kad muskuļi ir vislabāk sagatavoti un tos var atjaunot visaugstākajā kvalitātē.

Vairāk par masāžas priekšrocībām un kontrindikācijām lasiet rakstā “Masāža pēc treniņa

whatsapp

mēs sazināsimies ar jums tuvākajā laikā